Memorijalni turnir u Smederevu-serij.vazdusno oruzje

Beranci prvi u Smederevu

foto smederevo

Dana 15.11.2015. godine na strelištu  sportskog centra u Smederevu je održan 13-ti memorijalni turnir “ Želibor Mladenović – Žele “ serijskim vazdusnim oruzjem .Kao rezultat  saradnje između Streljačkog saveza Opštine Berane i SK Smederevo na ovom turniru iz  zvaničnog Kalendara takmičenja Streljačkog saveza Srbije ucestvovali su i streljački klubovi iz Berana .
Učestvovalo je preko 20 klubova, a veliki uspjeh su postigli pioniri ekipe “ Donje Luge “ iz Berana koji su osvojili prvo mjesto ekipno i prvo i drugo mjesto pojedinačno. Takođe je mješovita ekipa pionira iz beranskih klubova pod imenom Streljački savez Opštine Berane postigla uspjeh -osvojivši drugo mjesto ekipno.
Ekipa pionira “ Donje Luge” je postigla rezultat od 516 krugova .
Prvoplasirani pionir  je Mileta Labudović koji je sa svojih 12 godina postigao rezultat i licni record od 178 krugova , dok je drugo mjesto zauzeo njegov klupski drug Novak Dević sa 174 kruga.