Turnir u H.Novom-let.mete/trap

Stanisic do pobjede i mjesta na IMZE

Proteklog vikenda je u Herceg Novom odrzan kvalifikacioni/izborni turnir u disciplini letece mete/ trap. Ishod turnira  je bio vazan i zato sto smo dobili imena nasih predstavnika na Igrama malih zemalja koje se krajem maja odrzavaju u Budvi.
Upravo su dvojica Budvana,Jovica Markovic i Ivo Stanisic, dobila priliku da predstavljaju Crnu Goru na Igrama u svom gradu.Sacekacemu potvrdu nadleznih organa Saveza o imenima svih strijelaca koji ce biti dio crnogorskog tima,ali kako je ovo bio izborni turnir, za trap je vec sve poznato.I Stanisic i Markovic bili su odlicni od starta,u regularnom dijelu 112 ,odnosno 111 bodova.Odmah iza njih bili su domaci takmicari,Nikola Perisic (107) i Dragan Mrkajic (106),koji su medjutim poklekli u finisu.To su iskoristili ostali finalisti, Rasko Jovetic koji se na kraju plasirao ispred klupskog kolege Mrkajica,te narocito Nikola Markovic,koji je sa sa 6.mjesta prije razigravanja,dobrom sportskom predstavom stigao do podijuma i treceg mjesta.
Borba za dominaciju izmedju Jovice i Iva nastavila se i u finalu.Jovicinih odlicnih 41/50 pogodaka ipak nije bilo dovoljno da zaustavi Iva koji je ispucao svoj najbolji rezultat finala,svjetskih 45/50 pogodaka.Kako je ovaj rezultat ostvaren na turniru koji po propozicijama nije relevantan za postizanje rekorda, ne moze se zvanicno smatrati najboljim nacionalnim rezultatom.Ipak,nesumnjiv je Ivov pobjednicki niz,buduci da je rekord finala upravo u njegovom vlasnistvu, a ostvaren je na 3.kolu Kupa prije par nedelja.
Ovaj turnir,ali i preformanse sa cetiri kola Kupa,daju materijala da od Stanisica i  J.Markovica ocekujemo zvjezdani nastup na Igrama.Rang lista IMZ 19 Kvalif.turnir H.Novi

Objavljeno u Domaci rezultati - trap, Obavjestenje. Stavi u favorite.