Saglasnost na izmjene Statuta Streljackog Saveza

Saglasnost na izmjene Statuta SSCG
Postovani predstavnici Klubova,
Inspektorat za sport Uprave za inspekcijske poslove poceo je nedavno s radom.Prvi zada-tak mu je kontrola nacionalnih sportskih  organizacija, a nedavno su bili u posjeti Strelja-ckom Savezu.Ustanovljeno je da Savez posluje u skladu s  obavezama i da nema propusta niti zamjerki .Medjutim ,zatrazeno je od Saveza,kao i od svih ostalih nacionaln. sportskih organizacija,koje su registrovane prije formiranja Ministarstva sporta- da pribavi sagla-snost Min.sporta na vazeci Statut(donesen na Skupstini iz 2014.g.).
Po proceduri Uprave za insp.poslove,zahtjev na saglasnost smo podnijeli Ministar.sporta prije nekoliko dana .Dobili smo odgovor da moramo BRISATI dio clana 32 i to STAV 2 ALINEJA 20  i clan 45.(sve se tice nespojivosti obavljanja privredne i spo-rtske aktivnosti  subjekta).Pozvani smo da Statut ispravimo u tom dijelu kako bismo dobili saglasnost.Iz tog razloga,pozivamo Vas da nam putem potpisane saglasnosti date u prilogu mail-a, omogucite ispravku-brisanje navedenih stavova Statuta i dobijanje sagla-snosti.Napominjemo da se ispravka Statuta tice iskljucivo brisanja navedenih stavki, bu-duci da je to stav Min.sporta ,te da nemamo mogucnost da nesto mijenjamo ili dopunja-vamo.
Predstavnici klubova koji su uzeli ucesce na Skupstini  2014.god. se sjecaju da smo osta-vili mogucnosti da mimo sazivanja Skupstine mozemo izvrsiti odredjene izmjene akata
(a time i Statuta) ako je to  po sili Zakona i propisa nadlez.drzavnog organa.U prilogu je pomenuta saglasnost saglasnost-statut.pdf( Statut iz 2014.vidite na sajtu), uz molbu da skeniranu   ovjerenu saglasnost  posaljete na ovaj mail,postom na adresu Saveza ,sto pri-
je mozete,pozeljno do kraja nedelje.
Unaprijed hvala na saradnji i razumijevanju.
Strucna sluzba Streljackog  Saveza CG